Hakkımızda

Geçmişten günümüze kadar süre gelen tarihin yaşatılması için, onun belgesi niteliğinde olan ve tarihe tanıklık eden eserlerin onarımı ve korunması gerekmektedir. İşte burada restorasyonun ve restoratörlerin önemi ortaya çıkmaktadır. Günümüzde gelişmiş ülkelerde tarihe, arkeolojiye verilen önemle birlikte restorasyon da önem kazanmıştır. Restorasyonun amacı tarihi eser ve dokuların özgün biçimleriyle korunarak, gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. Bunu sağlayabilmek için profesyonel bir çalışma ve son teknik imkanların yanında ,  gerektiğinde geleneksel metodlar kullanmak gerekir.
1990 yılından bugüne kadar Mersan inşaat ve restorasyon olarak  sahasında uzman idari kadro ve yetişmiş tecrübeli personelimiz ile  ülkemize ve tarihimize hizmet etmemiz bizi onurlandırmakta ve heyecanımızı attırmaktadır.
Bir Osmanlı başkenti olan Bursa'da çok fazla tarihi eser bulunmaktadır. Tarihi değerlerimizi gelecek neslimize ve turizme kazandırmak adına restorasyon çalışmaları yapılmaktadır.
Şirketimizin ihale usulü ile restore ettiği tarihi eserlerin isimleri :  Saltanat kapısı - Fetih kapısı - Ördekli hamamı - Ertaş çarşısı - Yer kapı ve çevresi - Molla yegan medresesi – Haraçoğlu medresesi  - Çukur mescidi – Gemlik paşa konağı – Setbaşı konağı – İpekçilik tohum mektebi – Mudanya eski zeytin hali – Cumalı kızık tarihi evleri – Yahya efendi şadırvanı restore etmiştir. Ayrıca  Osmanlı ’nın  vazgeçilmezi olan çeşmelerinden , şehrin farklı yerlerinde onlarca Osmanlı çeşmesi yapmıştır.
Mersan inşaat ve restorasyon; Kaybedilen eserin ve zamanın geri gelmeyeceği bilinciyle tarihi çevrelerde restorasyon çalışmalarını projesine ve restorasyon tekniklerine uygun olarak gerçekleştirmeyi kendine ilke edinmiş ve kuruluşundan bu güne uygulamalarında bu ilkenin takipçisi olmuştur.

VİZYONUMUZ:
Çağımızın evrensel koşullarına uyumlu bir şekilde ileriye doğru yol alırken toplumların kalkınması ve refahına katkıda bulunan Mersan İnşaat , hızla büyüyerek özel ve kamu sektör kuruluşlarının önde gelenleri arasında yer almaktadır.

MİSYONUMUZ:
Çevreye saygılı , sağlık ve emniyeti her zaman ön planda tutan , kalite ve sağlamlığı temin eden , müşteri memnuniyetini attırarak mükemmelliği yakalamayı amaçlayan Mersan İnşaat, güvenilirliğini koruyarak dinamik ve hızlı çalışma performansını azimle sürdüren , yeniliklere açık ve sürekli gelişme içinde olan bir kuruluş olmaktır.  

Üst sayfa